سلام و عرض ادب

برای عایق کاری بام و پشت بام چه گزینه ای دارید؟ بام منزل ما قبلا ایزوگام بوده و روی آن موزاییک شده. اکنون ایزوگام قبلی تخریب و ناکارامد شده. آیا باید حتما موزاییک کنده شوند و عایق کاری صورت گیرد؟یا بدون کندن موزاییک ها هم میشود عایق بندی بام را انجام داد؟

مطرح شده توسط شمشی در تاریخ شنبه 4 دی 1400

درود فراوان

عایق کاری بام و پشت بام ساختمان ها با عایق رطوبتی نانوبام انجام می شود. خوشبختانه برای عایق کاری با عایق نانوبام یا سفیدبام نیازی به کندن موزاییک ها نیست. شما می توانید این عایق را روی موزاییک ها اجرا نمایید. نحوه ی اجرا به این صورت است که ابتدا باید درزگیری موزاییک ها صورت بگیرد. سپس عایق نانوبام را بوسیله ی پستوله یا قلم مو اجرا می گردد.

مزایای عایق نانوبام نسبت به ایزوگام را در این جا به اختصار بررسی می کنیم:

  • ایزوگام از پایه مواد نفتی بدست می آید اما عایق نانوبام بر پایه رزین های اکریلیک آب پایه می باشد. از اینرو عایق نانوبام از ایزوگام بسیار سالم تر، دوستدار محیط زیست تر می باشد.
  • ایزوگام اجرای تقریبا سختی دارد تجهیزات خاص نیاز دارد و افراد معمولی قادر به اجرا نیستند اما عایق نانوبام بسیار راحت و سریع مانند رنگ اجرا می شود.
  • ایزوگام در برابر گرمای زیاد و آفتاب یا سرمای شدید و یخبندان دچار تخریب می گردد و بسرعت پوسته و پاره می شود اما عایق نانوبام بعلت داشتن رزین های اکریلیک بسیار انعطاف پذیرند.
  • ایزوگام حداکثر 10 سال عمر مفید دارد در حالی که عمر مفید عایق نانوبام 30 سال است.
  • ظاهر عایق نانوبام بدون موزاییک کاری هم زیباست.
فرم پرسش و پاسخ
1000
در وارد کردن ایمیل خود دقت نمایید. پاسخ به ایمیل شما ارسال خواهد شد
نانوشیمی یلدا برند