چگونه نمای ساختمان را عایق کاری کنیم؟

همیشه برای عایق کاری رطوبتی ساختمان به فکر عایق نمودن بام و یا فونداسیون هستیم. اما باید به این نکته توجه داشت که اضلاع آزاد ساختمان ( نما اصلی و یا دیوارهای غربی و شمال غربی باران گیر) همیشه راه نفوذ رطوبت به داخل ساختمان می باشند. اگر نمای ساختمان بوسیله عایق های نانو با کیفیت، عایق کاری شوند دیگر هیچ زمانی نیاز به عایق کاری دیوارهای داخلی نخواهید داشت. گرچه سنگ های نما کاملا فشرده می باشند و تا حد مطلوبی در برابر باران مقاومند اما تماس آب و رطوبت با سطح آنها کم کم موجب تشکیل رسوب یا غشا زیستی روی آن میشود که عوامل زمینه ساز تشکیل جلبک ، قارچ و خزه هستند. همچنین کم کم با مرور زمان کیفیت سنگ ها افت می کند و رطوبت هرچه بیشتر به داخل ساختمان و در لایه های نازک کاری ساختمان نفوذ پیدا می کند و منجر به صدمات جبران ناپذیری مانند یخ زدگی و ذوب شدن آب در سیکل های متوالی در مصالح ، کربونیزاسیون ، باران های اسیدی ، سولفاته شدن، خوردگی قطعات فلزی ساختمان، خرابی تاسیسات برقی، ایجاد قارچ و نم همیشگی در دیوارهای میانی می شوند. ایجاد نم در دیوار منجر به بیماریهایی مانند روماتیسم می شود همچنین موجب طبله کردن گچ و رنگ روی دیوار داخلی می گردند. توجه داشته باشید که تمامی این مشکلات در مناطق خیلی مرطوب مانند شمال کشور با سرعت ده برابر بروز پیدا خواهند کرد.
پیشنهاد نانوشیلد برای عایق کاری نمای اصلی ساختمان که سنگ یا آجر می باشد عایق نانو بی رنگ (نانواستون کالر) است. این عایق رطوبتی علاوه بر ضد آب نمودن نما از شوره زدن هم جلوگیری می کند.

مزایای عایق نانو نما :

ضد رطوبت نمودن سطح نما
جلوگیری از نفوذ رطوبت به داخل ساختمان
بالا بردن عمر مفید ساختمان
تثبیت رنگ سنگ و آجر نما
بدون زردشدگی یا تغییر رنگ در برابر آفتاب
جلوگیری از شوره زدن نما

و اما برای عایق کاری نماهای غربی و شمال غربی ساختمان که باران گیر هستند و عامل اصلی نفوذ رطوبت به داخل ساختمان خصوصا در شهرهای شمالی می باشند، به جای ایزوگام که ظاهر بسیار بدی به ساختمان یا ویلای شما می دهد، نانوشیلد عایق رطوبتی رنگی نانوکالر را به شما پیشنهاد می دهد. عایق نانوکالر در رنگ های متنوع روی سطح سیمانی دیوار های غربی با دستگاه پیستوله قابل اجرا می باشد. کار رنگ و آب بندی را بطور همزمان انجام می دهد.

مزایای عایق نانو برای دیوارهای غربی نما : عایق رطوبتی نانوکالر

رنگ های زیبا
ضخامت کم
کاملا آب بند
بدون تغییر رنگ در برابر اشعه آفتاب
خاصیت کشسانی بسیار بالا
بدون پوسته شدن و یا ترک خوردگی
 

نانوشیمی یلدا برند